1. Zubna proteza ili implanti

    Pitanje broj: #32912

    Imam 36 godina i nažalost u donjoj vilici imam svega po četiri zuba lijevo i desno, a u gornjoj mi nedostaju tri zuba . Osim što mi smeta kada žvaćem, jer praktično nemam na šta , dobro pazim i kada se smijem. Šta da uradm, da napravim zubnu protezu ili da uradim implante ili nešto treće ako postoji. Da li je ugradnja implanata štetna za zdravlje, obzirom na postojanje stranih tijela u desnima i može li se naknadno nešto iskomplikovati?

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Iz Vašeg opisa mogu da zaključim da je neophodan detaljan stomatološki pregled koji obuhvata i digitalni ortopantomogram gde se mora da utvrdi stanje Vaših preostalih zuba i količina preostale kosti. Na osnovu rasporeda zuba mogu da predložim izradu kombinovanih fiksno-mobilnih protetskih nadoknada. Što se tiče izrade protetskih suprastruktura na implantima oni se rade od titanijuma i mogućnost odbacivanja je minimalna.
      Pozdrav.