1. Izrada totalne proteze

    Pitanje broj: #36975

    Da li postoji mogućnost da se izrade mobilne zubne proteze primenom npr. 3D snimka umesto standardne neprijatne metode uzimanja otisaka desni? Ako to neko radi, ko i gde?

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Primena 3D kompjuterizovane tehnike je još uvek u razvoju i važno mesto zauzima u postavi implantata. Uzimanje otisaka standardnom metodom (kašikom) nije posebno neprijatna ( otisna masa ukusa tropskog voća), ali je izuzetno precizna, vrlo jednostavna i jeftina.
      Pozdrav.