1. dr Stevan Conić paradentoza

    Pitanje broj: #64315

    Krvare mi desni kada perem zube, dijagnostikovana mi je paradentoza, propisao mi je kurasept da ispiram i dok ispiram dobro mi je ali posle par dan krene ponovo. Rekao mi je dr. da potrazim pomoć kod paradentologa ali njega nema u mom gradu. Bio sam u Loznici kod privatnog stomatologa paradentologa, snimao desni i on mi je rekao da nije toliko strašno i predložio mi da u gornjoj vilici (sa kojom i imam najviše problema) uradim 8 novih zuba tj. da mi istruže moje (pošto su loši) i da ću sa tim struganjem i novim zubima riješiti paradentozu. Pitam vas da li je to moguće i koje riješenje mi je najbolje? S poštovanjem i unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Parodontoza i parodontopatija su bolesti potpornog aparata zuba koje zahtevaju dublja klinička ispitivanja, kako bi se izabrao najbolji terapijski poduhvat, koji bi i doveo do najboljeg efekta kod pojedinca. Međutim, postoji veliki broj manje radikalnih metoda, od samog brušenja zuba, i pravljenja takozvanih "navlaka", koje mogu da uspore ili pak i zaustave dalji napredak bolesti, ukoliko je parodontoza jedini problem vašeg mastikatornog aparata. Ali, kao što sam pomenuo, za odabir prave terapije, potrebno je uraditi detaljan klinički pregled sa uzimanjem kompletne istorije bolesti