1. Degenerativne promene na kičmi

    Pitanje broj: #153843

    Poštovani,

    Imam velikih zdravstvenih problema unazad dve godine i nakon toliko vremena ustanovljeno je da je u pitanju kičma, tek kada više nisam mogla da hodam. Primila sam Diprofos i olakšanje sam osetila samo 15 dana, ali sada je kao ranije. Najviše me bole karlica, kolena, koče mi se prsti i listovi, prolazi neka struja neprestano kroz telo. Imam nepodnošljive bolove u celom telu. Totalno sam nemoćna. Uradila sam mr cele kičme, pa bih Vas molila da mi objasnite nalaz i šta bi trebalo dalje. Neću pisati za ono što piše da je u redu. Mr c i th kičme: vidi se ispravljena cervikalna lordoza sa blagom reverzijom krivine. Ispravljena je i torakalna kifoza. Vidi se incipijentna degeneracija iv. Diskusa na svim nivoima. Mr l/s kičme: naglašena je lumbalna lordoza. Na nivou iv. Prostora l5 vidi se bubrenje diska. Nema znakova foraminostenoze. Ne uočavaju se znaci centralne stenoze sponalnog kanala. Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 19. 10. 2017.

Komentari na pitanje: #153843

    • Poštovani, moj sin ,starosti 19 godina, ima tremor ruku, već nekih skoro godinu dana. Rađena je magnetna rezonanca glave i cerv kičme. Brine me nalaz kičme koji ukazuje na degenerativne promene. Ako može objašnjenje i savet. Hvala.

    • Postovanje, od lhetos osjecam bolove u kukovima ,butna kost i bol ide ka stopalu ali samo u kostima. Snimila sam CT i imam: Izrazene degenerativne promjene cerikvalne kicme sa cerkkularnim protruzijama i osteofitarnim promjenama nivoa od C4-C5 do C6- C7 , laka stenoza spinalnog kanala nivoa C6-C7. Takodje sam radila snimanje kostane gustine za osteoporozu koji je: T SKOR L1-L2 -3,0 L1-L4 --3,2 L3-L4 - -3,4 T SKOR VRAT BUTNE KOSTI L KUK -3,3 TOTAL -2,7 TERAPIJA : ALVODRONIK 150 Mg 1x1 ujutro na prazan stomak Osteo K2 2x1 kabivit d3 sol 4 kapi navece

    • Pozdrav, imam 20-ak dana bolove u kicmi da ne mogu da se krecem niti ustajem/sedam, uradila sam mr kicme i ovo stoji u izvestaju:

      diskopatija u nivou L5-S1 sa manjim fisurama fibroznog anulusa

      • ispravljena lumbalna lordoza, laka dekstrokonveksna skolioza
      • pocetne degenerativne promene lumbalne kicme

      10 fizikalnih terapija, aflamil 2x1 i Nolpaza 20

      Proslo je 4 fizikalne i ne vidim jos neki boljitak