1. Bol u palcu šake

    Pitanje broj: #150305

    Poštovani,

    Pre 3 meseca pojavio mi se bol u palcu desne šake, tačnije, sa spoljašnje strane, i bliže prvom zglobu palca. Bolovi se javljaju nevezano sa korišćenjem ruke, i nekad su jaki, nekad gotovo da ih nema. Bio sam na fizioterapiji, i malo je pomoglo. Međutim, pre dve nedelje, simetrično na drugoj strani, takođe mi se javlja bol, doduše samo povremeno, i mnogo manjeg intenziteta. Posumnjao sam na reumatoidni artritis, i uradio analizu krvi, tj. sedimentaciju. Ispostavilo se da je sedimentacija 2, i svi ostali faktori su u granicama normale. Samo da napomenem, da imam i probleme sa kičmom, u lumbalnom delu. Zanima me, šta može da bude u pitanju, i kako da se lečim.
    Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Niste napisali da li pored bolova u navedenim zglobovima, ima i otoka? Ako ste uradili laboratorijsku analizu crp i acidum uricum koja je vrednost? Javite se na pregled reumatologu, koji će na osnovu fizikalnog pregleda utvrditi da li je potrebno uraditi dopunske dijagnostičke procedure, ili će Vam ordinirati terapiju i pratiti njen efekat.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150305

    • Dobar dan želim. Povremeno, kada se oslonim na lijevu ruku, dobijem jak bol kao da struja polazi kroz nju. Imam i bolest karpalnih kanala vec duže vrijeme. Odlazila sam doktorima i rekli su mi da bi trebala operirat obje šake, ali su rekli da je mala mogucnost da bude bolje poslije operacije. Da li je to uzrok da sada imam ovaj bol u prstu? Hvala Vam unaprijed.

    • Pre 10 dana u jutarnjim satima, samo mi je škljocnuo zglob na palcu desne ruke. Kao da se otkačio od drugog dela. Sada me na obe ruke bole zglobovi palca. Prvi zglob a pri korenu mi trne i boli. Imam 61 godinu. Od ranije imam išijas. Ali ovo me iznenadilo.

    • Imam velike bolove pri vrhu palca od jednom. Kada probam da pišem palac me boli. Molim Vas šta to može da bude. Hvala u napred!

    • Imam jake bolove u obadva palca ,nekad slabiji bol nekad bol kruzi oko korena palca .nekad ne mogu da pomerim palceve gore dole ,nisam radio krvnu sliku .A bole me i pete istovremeno ujutru najcesce .Hvala na razumevanju