1. Tremor i preznojavanje

    Pitanje broj: #163306

    Pola godine bila sam u stresnim situacijama. Sad kad je sve to proslo, počela sam se tresti. Osjecam da nije sa mnom nešto u redu. Kad mi netko dode u posjete, počnem biti nervozna, osjecam strah od ljudi , a kroz neko vrijeme kad više ne mogu izdržati tu napetost, počinjem se tresti i lice mi jako drhti. Ne mogu se smiriti kad me to prime. Počinjem se znojiti. Možete mi reći što se sa mnom događa?

    Odgovoreno: 12. 08. 2019.
    • Treba odraditi inicijalni intervuju, da se upozna terapeut sa problemom i da se vidi da li je potrebno odraditi neke pretrage. Ako je tu sve ok, onda je verovatno anksioznost- neki neurotski problem koji se manifestuje preko telesnih simptoma. Imate 2 izbora generalno, jedan je preko lekova, drugi je psihoterpija. Moj savet  je odite do državnog lekara po uput pa kod psihijatra da se vidi šta je. Nakon toga se odlučujete za ove navedene korake.