1. Preispitivanje sopstvene seksualnosti kod mladih

    Pitanje broj: #120088

    Moj sin ima 19 god. Imao je jednu dužu i nekoliko kraćih veza sa devojkama. Nedavno mi je rekao da ima vezu sa dečakom. Napominjem da je uvek dobijao sta god poželi i da veoma želi da bude poseban, ˝in˝ ili ˝cool˝, kako on to kaze. Da li ta veza može da bude rezultat jos jednog njegovog hira? Kome da se obratim za pomoć ili da li da ga vodim na neke razgovore ?

    Odgovoreno: 19. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Lepo ste primetili da to može da bude samo hir ali može da bude i neka vrsta eksperimenta, gde se preispituje sopstvena seksualnost.
      Bilo kako bilo to nije ništa strašno. Jedino na šta bi kao majka trebalo da obratite pažnju, jeste seksualno iskorišćavanje. Raspitajte se ko je partner vašeg sina, koliko godina ima, čime se bavi... Jer su homoseksulane grupe rizične i podložne manipulaciji, iskorišćavanju i zloupotrebi.

      Možete se obratiti psihijatru u Kliničkom centru (u vašem gradu) ili privatno kod psihijatara, psihologa ili psihoterapeuta.