1. Promena raspoložejna prilikom zaljubljenosti

    Pitanje broj: #120782

    Poštovani, vec duže vreme osećam da imam probleme psihološke prirode. Često menjem raspoloženja, padam u neka čudna psihička stanja. Sve je krenulo od momenta kada sam se jako zaljubila, a onda razočarala. Imam povremeno izlive besa, negativne misli, bezvoljnost, zatupljenost. Ne mogu da zaspim do kasno u noć, naglo se budim i prilikom uvodjenja u san uplasim se, trznem ruku ili nogu, uplašim se. To traje već dve godine, fakultete sam skroz zapostavila, kao i svoj društveni život. Volela sam tog decka, kao nikoga do sad i sada se povremeno čujemo. Osećam se odbačeno i nemoćno. Često mi se javljaju suicidne misli. Jako sam nervozna. Ljudi koji me poznaju, kažu da u poslednje 2 godine više nisam ista osoba. Molim za savet i pomoć, unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Iz priloženog se vidi da dosta patite i ovim obraćanjem ste pokazali da želite pomoć. To je prvi i najbitniji korak. Moj Vam je savet da potražite psihoterapeuta ili psihijatra kako bi prebrodili krizu. Ako niste u finansijskoj mogućnosti da platite, postoje savetovališta koja su besplata u sklopu univerziteta ili u kliničkom centru, pa možete i tamo potražiti pomoć.
      Smatram da ćete od razgovora sa psihoterapeutom imati višestruku korist kao što je: povećanje motivacije, rad sa negativnim mislima, smanjenje depresivnosti, eliminisanja izliva besa...