1. Simptomi i stanja koja ukazuju na anksioznost

    Pitanje broj: #168554

    Imam 23 godine, žensko sam. Visoka 165 cm i imam 57 kg. Prije 2 mjeseca dobila sam prvi napad panike i tu noć bila u hitnoj gdje su mi radili EKG (bez naznaka predinfarkta) sa 150 otkucaja u minutu. Dobila sam Diazepam i smirila se. Poslije toga sam radila KKS koja je pokazala mali pad željeza, te hormone štitne žlijezde koji su bili u normalnim parametrima. Rađen je i UZV srca i to je bilo uredno. Pritisak je uglavnom 115/75 otprilike. Jedino što imam problem sa kratkim dahom konstantno. Tada sam dobila sam uputu neuropsihijatru gdje mi je dijagnostikovana panična aksioznost.

    Od tada pijem Paroksetin od 10 mg i misar 0, 25 (poslednjih 6 mjeseci). Od tada se više nisu javljali napadi panike, ali ja se uvijek plašim da se neće ponovo desiti i konstatno imam taj strah i tegobu. Da li se to može skroz izliječiti? I strah me srčanog udara ako se ponovo javi tolika aritmija. Da li je on moguć u ovakvim parametrima? I da li je moguće potpuno izliječiti ankszioznost?