1. Sisanje palca sa 19 godina

    Pitanje broj: #143361

    Imam 19 godina i još uvek sisam palac. Kada sam napolju zaboravim na to, ali dok sam kod kuće u stanju sam da radim to ceo dan, dok učim, gledam film, slušam muziku itd. Ne mogu da zamislim da zaspim bez svoje jastučnice i svog palca. Sada kada imam stalnog dečka shvatila sam da to radim iz nedostatka ljubavi ili čega već, jer kada sam sa njim, zaspim kao bebica i bez sisanja palca u stanju sam da po ceo dan i celu noć ne pomislim na to. Mnogo puta sam i kod kuće pokušala da se odviknem od toga, ali ne mogu, jače je od mene, plačem kada mi mama uzme jastučnicu i nosi je na pranje. Kako rešiti sve to?

    Odgovoreno: 09. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Bilo bi najkorisnije za Vas da dođete na psihoterapijski razgovor kako biste rešili ovo o čemu govorite. Jer to sisanje palca nije samo loša navika koja se kod Vas zadržala tako dugo, već i način kako vaša psiha i nesvesni deo ličnosti kompenzuje osećanje anksioznosti, napetosti i slično koju osećate zbog nedostatka ljubavi prema sebi. Ostali ste fiksirani za rani uzrast i mada vreme prolazi i Vi odrastate prisutna je regresija.