1. Ukidanje Ksalola u terapiji anksioznosti

    Pitanje broj: #153732

    Pozdrav,

    Zbog anksioznosti sam pre 20-ak godina počeo da pijem Ksalol 0. 5 x2 i nisam prestajao. Pre nekih 4 meseci opet su se javile vrtoglavice i uznemirenost. Doktorka na kcs mi je ostavila Ksalol i pored njega dodala Latu. Stanje se stabilizovalo nakon 24h. Jos sam na terapiji (Ksalol+Lata) i sve je ok. Ima li šanse da se posle 20 godina uzimanja Ksalola skinem sa njega? Latu ne osećam ali Ksalol me kao alarm zove da ga uzmem. +- 10 minuta od vremena kad ga uzimam osetiv nesigurnost, blagu vrtoglavicu i ako ga ne uzmem simptomi prođu.

    Odgovoreno: 26. 09. 2017.
    • Poštovani,

      Verovatno bi išlo jako teško da se ukine Xalol nakon 20 godina koriščćenja.
      U svakom slučaju na sledećoj kontroli razgovarajte o tome sa doktorkom kojoj ste se javili pre 4 meseca i razmotrite eventualnu shemu postepenog smanjivanja do ukidanja.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #153732

    • I kada sam ponovi počeo da pijem Latu u nadi da ce mi pomoći on vise nije delovao. Molim nekog da mi kaže šta da radim jer raspoloženje i volja su mi nula.

    • Godinu i po dana pijem Kata i Ksalol i Tritiko za spavanje. Za to vreme mi je bilo dobro sve dok nisam prekinuo sa Latom i kada sam prekinuo. Raspoloženje mi je naglo spalo.