1. Kako kontrolisati napad panike

    Pitanje broj: #154357

    Poštovani,

    Patim od anksioznosti, a imam i napade panike ponekad. Išla sam kod psihologa i prepisao mi je Bromazepam od 3 mg da uzmem po potrebi 1/2 - 1 tabletu, pa ja svaki dan uzmem kad osetim malo uznemirenost po pola pre podne i uveče drugu polovinu. Interesuje me da li korišćenje tog leka može prouzrokovati neke bolesti? I kako da iskontrolišem napad panike kad sam sama?

    Odgovoreno: 02. 01. 2018.
    • Poštovana,

      Bromazepam nije lek koji je indikovan za lečenje paničnog poremećaja, on je samo prateći lek i koristan je u prvih par nedelja, a zatim ga treba ukidati. Lečenje paničnog poremećaja sporvodi se drugim lekovima (ssri) , kao i psihoterapijom, pa se što pre obratite Vašem lekaru i potražite odgovarajuću terapiju.