1. Imam anksioznost, da li da se obratim psihoterapeutu?

    Pitanje broj: #627

    Imam dijagnozu F25, praćena sa anksioznošću. Iz Šapca sam i zanima me kome mogu da se obratim za psihoterapiju? Pijem i lekove, ali bi probao još i sa ovim. Nemam prijatelje niti partnerku. Posao sam izgubio i sve teže se uklapam u okolinu.

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Poštovani,

      Anksioznost u sklopu Vaše bolesti se dominantno tretira lekovima a ne psihoterapijom. Postoje neke psihoterapijske metode koje se mogu primeniti ali samo kao pomoćne. Predlažem Vam da odete do Vašeg psihijatra koji će verovatno imati tačnije informacije o kolegama koje se bave psihoterapijom u Šapcu i da li ta vrsta psihoterapije može da pomogne u Vašem slučaju. Takodje pregled i ragovor sa psihoterapeutom možete zakazati i ovde.

Komentari na pitanje: #627

    • Imam 23 godine. . Mlada sam. . A bolujem od anksioznosti. . Tuzno!!. Pijem rivotril. . I imam osecaj kao da mi je sve gore. . . Molila bi vas ako mozete da mi predlozite. . Sta je to. . Sto u ovom trenutku predstavlja glavnu stavku. . Koja se treba preduzeti. Kako bi se sve ovo poboljsalo. . . Hvala!