1. Upotreba sedativa sa Zoloftom

    Pitanje broj: #16866

    Koji sedativ može da se pije sa Zoloftom, pošto na omotu piše da je Diazepam kontraindikovan?

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • Generalno mogu da se piju sedativi sa sertralinom (Zoloft), ali ne često i ne u velikim dozama. Veliko je pitanje zašto bi pacijentu uopšte bio potreban sedativ, ako je već na antidepresivnoj terapiji. Često je to zbog nesanice. U tom slučaju se antidepresiv pije ujutru, a savetuje se da se Bromazepam pije uveče pred spavanje. Ima naravno mnogih drugih specifičnih situacija. Na kutiji tako mora da piše, da se ne bi desilo predoziranje ovim lekovima.