1. Uticaj soje na seksualnu funkciju

    Pitanje broj: #11070

    Čuo sam da muškarci ne bi trebalo da konzumiraju soju zbog fitoestrogena koji se u njoj nalazi, što može da se odrazi na mušku seksualnu funkciju?

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Niste precizirali na koju vrstu seksualne funkcije ste mislili. Količine soje koje se unose hranom, pa čak i u zemljama u kojima se soja koristi mnogo više nego kod nas, neće izazvati nikakve probleme vezane za polnu aktivnost, mada ima ovakvih tekstova. Budite bez brige.