1. farmaceut Iva Cvetković preparati protiv ožiljaka

    Pitanje broj: #148932

    Poštovani, imam ožiljak star dve nedelje od udarca kamena na čelu. Krasta je spala. Da li se smeju kombinovati dve kreme za ožiljke istovremeno, recimo: dermatix i melop-e? Jel je jedna za poravnavanje ožiljaka a druga za otklanjanje istih ili melop-e u sebi sadrži obe funkcije? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Najbitnije je što pre nakon zarastanja rane započeti primenu barem jednog preparata protiv ožiljaka. Možete ih kombinovati ili se odlučiti za jedan od njih. Melop- e je ekstrakt lekovitog bilja u maslinovom ulju, hrani kožu, omekšava je i ubrzava regeneraciju tkiva. Masniji je, pa je najzgodnije nanositi ga na sapunom opranu kožu uveče pre spavanja, umasirati u ožiljno tkivo 5-10 minuta, i zastititi melemom natopljenom gazom i flasterom. Dermatix gel je silikonske strukture, izravnjava ožiljak, omekšava ga i praktičan je jer stvara nelepljiv i nevidljivi film, brzo se upija i mogu se koristiti preko njega kreme za lice, tako da ga možete mazati i u toku dana. Sadrži vitamin c koji kao antioksidans olakšava sintezu kolagena i obnovu ozleđenog tkiva.