1. Terapija povišenog krvnog pritiska

    Pitanje broj: #162573

    Pre mesec dana počeo sam koristiti lek Prilinda od 5 mg zbog pritiska koji je bio oko 175/90. Lekar mi je preporučio 1 ujutro. Nakon toga pritisak se smanjio na 130/80, ali u popodnevnim satima je ponovo rastao, pa mi je lekar rekao da oko 18 časova, ukoliko je povišen, popijem još polovinu tablete. Međutim, juče u popodnevnim satima bilo mi je loše i završio sam na hitnoj sa pritiskom 180/100.

    Dg. hypertensio arterialis, Block fasc. dextri, Crysis hypertensiva.

    Nakon primljene terapije, infuzija Manitol 250ml, pritisak mi je bio 14o/85. Dobio sam terapiju: Prilinda tab. 5mg 2x1, Indapamid SR tabl. 1,5 mg 1x1 u podne. Nakon toga tokom dana pritisak je bio 130/80, a uveče 125/80. Da li i tada uveče treba da popijem terapiju, bez obzira na pritisak ili samo u slučaju povišenog pritiska?

    Odgovoreno: 08. 06. 2019.

Komentari na pitanje: #162573

    • Pre par dana počela sam terapiju za krvni tlak, Norvask od 10mg. Doktorica mi je uključila Prilinda od 5mg jer tlak mi varira i pijem Normolip za holesterol. Molim Vas za savjet.

    • Dali može nešto da mi fali pošto sam jutros popio Prilindu Plus 5+25 i večeras oko 21.30 popio istu greškom