1. Upotreba koštunjavih plodova

    Pitanje broj: #151060

    Poštovani,

    Da bih smršala počela sam redovno da idem u teretanu, te da pazim na ishranu. Nisam nešto previše debela (visina 164 tezina 66 kg) . Ne jedem hljeb, ponekad samo malo crnog, slatko, sokove, čips i slično, te ne jedem naveče. Pa me zanima da li debljaju grožđice i kospice od tikve i suncokreta. Ne konzumiram svaki dan, ali ako jedem pojedem taj isti dan jedno malo pakovanje. Te šta mi još preporučujete da smijem jesti, a da se ne debljam previše. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Ukoliko ste nezadovojlni Vašom telesnom težinom treba obratiti pažnju na unos vode, piti 8 čaša dnevno. Dobro je što ste počeli da se bavite fizičkom aktivnošću ali pored teretane uvedite i aktivnosti na svežem vazduhu (šetanje, brzo hodanje, džoging) to će dosta doprineti kako oblikovanju mišića tako i smanjivanju masnih naslaga. Što se ishrane tiče koštunjavi plodovi su veoma dobri za probavu i imaju dosta hranljivih materija koje su potrebne organizmu. Možete jeste sve ali umereno. A ako baš želite da dodatno smršate a ništa od ovoga Vam ne daje dovoljno rezultata, u popodnevnim satima izbegavajte ugljene hidrate, a za večeru konzumirajte proteine i vlakna.