1. Smanjenje telesne težine

    Pitanje broj: #141981

    Poštovani,

    Šta i kako raditi ako imam 16 god i visok sam 185 cm, a težak 122 kg. Šta predlažete? Ja svaki dan idem u velike i dugačke šetnje i korigovao sam ishranu. Da li će mi to pomoći?

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Za početak ako se pridržavate te rutine boljitka će svakako biti. Vaš problem jeste što pored potkožnog masnog tkiva imate i nagomilanje visceralnih masti (to su masti koje se nalaze oko unutrašnjih organa) što može dovesti kasnije do nastanka nekih oboljenja. Moj savet je da onog trenutka kad se priviknete na aktivnost kojom ste započeli krenete da pojačavate fizičku aktivnost, jedete više proteina (to će sa fizičkom aktivnosti pomoći u izgradnji mišića a oni troše dosta kalorija) vlakana koji će vas zasititi brže a smanjiti ugljene hidrate naročito u popodnevnim i večernjim časovima.