1. Redovna i pravilna ishrana

    Pitanje broj: #141166

    Poštovani,

    Imam problem sa ishranom i fizičkim izgledom. Pre par meseci počela sam da se gojim jer sam previše jela, ali to sam kasnije počela da kontrolišem. Međutim i dalje se gojim, čak iako već neko vreme veoma malo jedem, što se svodi na konzervu tunjevine i par jabuka dnevno. Volela bih da smršam na zdrav način, izbacila sam slatkiše i brzu hranu. Godinama vežbam i to sada više ne daje rezultate. Samo mi se čini da se kilogrami manje vide. Smeta mi sama činjenica da imam višak. Postoji li neki poseban razlog što se gojim?

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Vaša opterećenost izgledom i stalno razmišljanje o adekvatnom načinu ishrane dovodi do povećanja nivoa kortizola (hormona stresa) koji ima značajni udeo u dodavanju telesne mase. Moj savet za Vas je da pojačate ishranu, jedete 3 puta dnevno svakog dana, bilo bi poželjno u isto vreme. Vaš metabolizam je mnogo spor, to je jedan od razloga zašto samo dodajete kilograme iako jedete malo. Obavezno krenite da se bavite nekom fizičkom aktivnošću jer ćete na taj način izgraditi mišićnu masu uz pomoć koje ćete smršati lakše i zdravije. Manje se opterećujte fizičkim izgledom, živite manje stresno i imaćete pozitivnih rezultata.