1. Problem sa kilogramima

    Pitanje broj: #150154

    Večer.

    Tek mi je 16 godina i imam problema s pretilosti. Visok sam 171 cm i imam oko 100 kg što se i više nego primijeti. Imam dosta izražene grudi što me užasno smeta i dosta izražen trbuh i struk. Čitao sam po internetu za neku čokoladu "chocolate slim" ljudi su dosta zadovoljni s njima. Pitam se da li bi i meni pomogle. Meni više smeta izgled nego težina. Imate li kakav prijedlog? Unaprijed zahvaljujem. Lp.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Moja preporuka Vam je da je pravo vreme da povedete računa o vašoj ishrani i načinu života. Naime, sada ste u periodu kada hormoni imaju dosta uticaja na Vas, i ukoliko ne uravnotežite vašu ishranu i način života kasnije ćete imati veliki problem sa gojaznošću. Nisam čula o toj čokoladi i svakako smatram da biste se prvo trebali baviti nekim sportom za početak. Neki džoging ili brzo hodanje ako niste ljubitelj sportova u zatvorenom. Pored toga unos vode obavezno 8 čaša dnevno, i naravno smanjeni unos ugljenih hidrata naročito u poslepodnevnim časovima, a za večeru neke proteine i vlakna.