1. Problemi sa kilažom

    Pitanje broj: #149092

    Poštovani,

    Imam 22 godine, studentica sam, visoka sam 168, kilažu sada ne znam. Mršavija sam i općenito slabo jedem. Sklona sam stresu, pa se lako i razbolim. Imam problema s tankom kosom, često opada, sporo mi rastu nokti. Htjela bih Vas zamoliti da mi date neki savjet po pitanju ishrane, kada usporedim sebe i većinu svojih vršnjaka ja kao da duplo manje jedem, što najčešće trebam jesti? Odnosno kako bi moja ishrana otprilike trebala izgledati da poboljšam kilažu, te rast kose. Hvala lijepo.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Studentski život može biti jako stresan. Za početak da biste pojačali apetit trebali biste krenuti na neki sport, pre treninga jedno sat vremena pojesti neki obrok sa ugljenih hidratima a posle toga obavezno neki protein. Što se tiče slabih rožnatih tvorevina (kose, noktiju) počnite da konzumirate namirnice bogate cinkom (bademe, druge orašaste plodove, pasulj, grašak, pivski kvasac- njega možete uzimati i u vidu tableta kao suplemet za povećavanje apetita) a uz to i neke tablete cinka bilo šumeće ili obične. Umanjite stres koliko ste u mogućnosti, to dodatno utiče na pad imuniteta.