1. Problem sa vraćanjem kilaže

    Pitanje broj: #148896

    Poštovani,

    Pre 4 godine sam imala 120 kg, oslabila sam i imala 70 kg. Jela sam voće i povrće, nisam vežbala. Ove godine kilaža je počela da se vraća i sada imam 81 kg. Jedem mnogo manje nego za verme dijete i jedem ono što sam i tada jela. Radila test intolerancije i pridržavala se i toga ali ništa nisam postigla. Ne znam šta da radim, mnogo sam deprimirana. Ne znam kako da pomognem sebi i da skinem 10 kg. Jela sam i proteine ali ne pomaže.

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Udeo u dodavanju kilograma ima svakako usporavanje metabolizma koje se normalno povećava sa starenjem. Ukoliko ste naglo mršavili to je Vaše telo podnelo dosta stresno pa se stoga krenula vraćati kilaža. Ako ste bili izloženi stresu, to možete biti razlog dodavanja kilograma kao i ako ste postali opterećeni vašom kilažom u poslenje vreme. Moj savet Vam je da unosite dosta tečnosti, počnete da se bavite nekom fizičkom aktivnošću na otvorenom, i konzumirate što raznovrsniju hranu što umerenije. Izbegavajte ugljene hidrate u popodnevnim časovima, naročito uveče. Imajte redovne obroke, obavezno tri, možete ubaciti i proteinske užine. Poželjno je da obroci budu u isto vreme svakog dana.