1. Pravilna ishrana

    Pitanje broj: #136918

    Poštovani,

    Imam jedno pitanje. Držala sam 4 dijete i nisam skinula ni kilogram, pa me interesuje Vaš savet.
    Šta bih trebala da preduzmem?

    Odgovoreno: 26. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Pod " dijetom " se među najvećem brojem ljudi podrazumeva neki način ishrane koji podrazumeva ne unošenje ili redukciju nekih namirnica. Inače, pravo značenje reči dijeta jeste zdrav način ishrane. Pod tim se podrazumeva unošenje svih namirnica uravnotežano ili nekih redukovano ukoliko ne odgovaraju Vašem organizmu.
      Za početak povećajte unos vode (do 8 čaša dnevno). Fizička aktivnost treba biti Vaša svakodnevnica. Imajte tri glavna obroka svakog dana u isto vreme ako je to izvodljivo, i jednu užinu između doručka i ručka (proteinska varijanta bi bila najpoželjnija). Izbegavajte brzu hranu i testenine. U prvom delu dana složeni ugljeni hidrati treba biti pojačani (ovsene pahuljice sa voćem, neki sendvič sa veknom od celog zrna) za ručak jedite meso sa povrćem, dok je za večeru najbolja varijanta neka salata sa mesom ili mlečnim proizvodom.