1. Pravilna ishrana kod osoba sa policisticnim jajnicima

    Pitanje broj: #136491

    Poštovani/a,

    Imam policistične jajnike i zanima me kakva se dijeta preporučuje u mom slučaju. Zanima me koje žitarice imaju nizak glikemijski indeks i šta je preporučeno jesti. Nemam višak kilograma i rekreativno se bavim sportom.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 26. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Kod policističnih jajnika savetuje se ishrana kod kojih su ugljeni hidrati svedeni na minimum. Izbegavajte testenine, hleb, pirinač, krompir, slatkiše, slatka pića. Možete jesti meso, ribu, omlete, avokado, mlečne proizvode i uz to piti obavezno dva litra vode kako bi se iz tela oslobodili toksini koji se stvaraju kod razlaganja masti.
      Od žitarica najmanji glikemijski indeks ima ovas, tako da možete konzumirati ovsene pahuljice ili ako baš rigorozno želite pristupiti ovom načinu ishrane konzumirajte ovsene mekinje jer su pahuljice presovane šećerom pa zbog toga sadrže određenu količinu šećera za razliku od mekinja.