1. Pojava listerije u krompiru

    Pitanje broj: #136467

    Poštovani,

    Kako krompir koji je skuvan ili pečen može da bude izvor listerije? Internet pominje tu mogućnost, a ja sam trudna i baš redovno konzumiram krompir u vidu pomfrita, pirea, pečenog krompira i krompir salate. Sve lično spremam.

    Odgovoreno: 26. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #136467

    • Kuvan na pari, zamrznut krompir u kockicama, 90 -100c Posle kuvanja hladim vodom, stavljam u čistu gajbu pokrivenu najlonom i nosim u hladnjaču. Vadim posle 2 dana, čekam da se prirodno otopi i tada ga koristim. Da li je moguće da takav krompir ima listeriju? Hvala