1. Poboljšanje apetita

    Pitanje broj: #153101

    Poštovani,

    Zanima me koji je najefikasniji način da se ugojim? Visoka sam 165cm, teska oko 48kg i svesna sam da malo količinski jedem. Dva obroka dnevno, i to ne nešto obilna, su mi dovoljna i nikada skoro ne osećam glad. Dosta se krećem zbog prirode posla, ali imam dosta energije. Ako pokušam da jedem malo više, bude mi teško u stomaku, osećam mučninu i nelagodnost. Hvala na pomoći. Pozdrav!

    Odgovoreno: 08. 08. 2017.
    • Poštovana,

      Obzirom na sve navedeno preporučila bih sledeće: zbog smanjenog apetita krenite uzimati kompleks vitamina B u prepodnevnim časovima ili pivski kvasac. Kako biste dodali kilograme neophodno je da imate tri glavna obroka i dve užine (u tome će vam pomoći prethodno navedeno) . Uz ovo, neophodno je uvođenje neke fizičke aktivnosti (najbolje bi bilo vežbe sa opterećenjem-teretana uz kardio vežbe jednom nedeljno).Pre treninga je najbolje konzumirati složene ugljene hidrate a posle treninga obavezno proteine sa ili bez ugljenih hidrata. Takođe u dodavanju telesne mase su dosta efikasni whey proteini koji se konzumiraju posle treninga a nekad mogu zameniti i užinu.