1. Nizak nivo gvožđa u trudnoći

    Pitanje broj: #136212

    Poštovani,

    Da li možete da mi date Vaše mišljenje?
    Da li je za trudnice bolje koristiti mlečne proizvode punomasne ili light? Moja ishrana se zasniva na obilnom doručku, ručku sa proteinima i povrćem, a večera lagana. Moj nalaz krvne slike je pokazao da mi je vrednost gvožđa ispod normale. Koje namirnice da konzumiram da to popravim?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Koristite isključivo punomasni jer je light pun šećera i zato što su Vam potrebe povećane potrebe za zdravim mastima zbog rasta i razvoja Vašeg nerođenog deteta. Probajte prvo popraviti nivo gvožđa ishranom, birajte onu u kojoj je vitamin C u velikim količinama i unosite dosta zelenog povrća. Ukoliko nemate dobre rezultate konsultujte se sa lekarom oko preparata koji biste mogli da uzmete, i tada nikako ne konzumirati mlečne proizvode već uz tabletu gvožđa vitamin C za bolju apsorpciju.