1. Mršavljenje pri dijagnozi hashimoto

    Pitanje broj: #147143

    Zdravo,

    Pre godinu dana sam se porodila i dojim bebu i imam problem sa štitnom žlezdom. Dijagnostikovan mi je hashimoto, pijem Eutiroks od 50 mg. Od kad sam se porodila nikako da skinem višak kilograma. Zato  Vas molim za pomoć, očajna sam, sve sam pokušala, razne dijete ali zbog hashimota nikako da oslabim. Molim Vas dajte mi neku savet kako i šta?

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Štitna žlezda ima jako bitnu funkciju u regulaciji metabolizma. Njena smanjena funkcija, što je i slučaj kod Vas, vodi do nagomilavanja masnog tkiva čak i u situacijama kada je ishrana dosta oskudna. Ono što Vas mogu posavetovati je da uvedete neku fizičku aktivnost koliko Vam obaveze dozvoljavaju, i da smanjite unos ugljenih hidrata naročito u popodnevnih i večernjim časovima. Pijte dosta vode i svedite stres na minimum.