1. Kako povećati telesnu težinu

    Pitanje broj: #147976

    Postovani,

    Imam problem sa gojenjem. Po poslednjem merenju kod nutricioniste visoka sam oko 162 cm i najviše kilograma koliko sam imala u svom dosadašnjem životu bilo je 48 kg. U poslednjih godinu dana smršala sam ukupno 5 kilograma i to mi jako smeta. Nutricionistkinja mi je napravila program ishrane, međutim meni taj plan neodgovara, konkretno zbog količine koju treba da unesem. Takođe sam pila i B vitamin i omega kompleks. Apetit gubim pri stresnim situacijama i od prošle godine sam promenila sredinu, živim sama u Beogradu gde i studiram tako da mislim da je i to doprinelo sadašnjoj kilaži. Svi nalazi analiza su u najboljem redu. Da li biste mogli da mi preporučite kome da se javim da bih otkrila u čemu je problem i možda neki savet sta bi trebalo da preduzmem?

    Odgovoreno: 24. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Najbolje rešenje za Vaš problem jeste početak bavljenja sportom. Na taj način doprinećete razvoju i rastu mišićnog tkiva zbog čega će Vaš organizam terati na povećano unošenje kalorija, koje će se naročito posle vežbanja ugrađivati u mišićno tkivo. Na taj način ćete dobiti na težini, a ujedno i umanjiti stres jer vežbanje podstiče stvaranje endorfina i serotonina (hormon sreće).