1. Operacija nosa u državnoj bolnici - Besplatna korekcija nosa

    Pitanje broj: #82618

    Da li je kod vas u KBC Zvezdara besplatna operacija nosa? Imam 17 godina i malo veću grbu na nosu koja mi stvara komplekse i smeta mi. Stvarno bih bila presrećna ako bi mi pomogli. Krajem juna završavam školsku godinu, pa bih taman odmah posle završetka operisala nos. Inače sam iz Kragujevca.

    Odgovoreno: 23. 05. 2011.
    • Da li može da se operiše hrskavica nosa koja je bila naprsla i posle zarasla? Prelom je nastao pre 20 godina na poslu, a već nekoliko godina mi smeta pri disanju a imam i sinuse koji mi otežavaju zdravlje zbog stalnog curenja iz nosa i bola u grlu?

    • Imam 39 godina i imam problem sa nosom, malo mi je kriv. Koliko košta intervencija?

    • Poštovani, Imam navršenih 25 godia i htela bih da Vas pitam za informaciju oko besplatne operacije nosa. Naime, imam deformaciju nosa, nos je počeo da se krivi na desnu stranu. Krivina je sada dosta uočljivija nego u mlađim godinama. Osim što utiče na estetski izgled, stvara nesigurnost, utiče mi i na disanje (desna strana se lako zapuši), ako postoji mogućnost besplatne operacije preko socijalnog osiguranja, koji dokumenti su potrebni da se pribave kako bi operacija mogla da se izvrši? Hvala unapred i srdačan pozdrav.

    • Postovana dr. Milosevic, Kakva je mogućnost, ako je uopšte ima, da popravim izgled nosa, koji je usled pada u detinjstvu deformisan? Narusavao mi je kvalitet zivota zbog otezanog disanja, a o estetskom izgledu da i ne govorim. Imam 66 god i molim Vas da mi odgovorite, ako ima mogucnosti da odradim funk. i est. korekciju. S obzirom da imam neke pridružene bolesti poslala bih vam neke nalaze i slike nosa, ukoliko ima sanse za mene. Imam plucnu hipertenziju, insuficijenciju, valvule mitralis, alerg. astmu, arztrozu kukova. Ukoliko je rizicicna funkc. korekcija da li je moguće s obzirom na moje godine i ove zdr. probleme makar da uradim korekciju vrha nosa i malo suzim nosnice. Toplo vas pozdravljam i želim dobro zdravlje i da dugo radite i usrecavate Vasim radom Vase pacijente.

    • Poštovana, Imam problem sa alergijama poslednjih godina,prošle godine kod alergologa mi je rečeno da imam teži oblik devijacije i oštećenje sluzokože.Zbog svega toga mi je otežano disanje,nos je stalno zapušen,imam svakodnevno slivanje sekreta iz nosa i kijavice.Pošto ceo život imam problem sa nosom i sinusima nos mi je se deformisao od stalnih prehlada.Zanima me da li se kod vas može obaviti operacija i da li je besplatna? Veliki Pozdrav

    • Imam 17 godina i iz Zajecara sam. Zelela bih da operisem nos zbog nesigirnosti i nezadovoljstva, stvara mi jako veliki problem. Imam podrsku roditelja, pa me zanima da li mogu kod Vas i sta mi sve treba ako je moguce i kolika je cena? Hvala unapred. Izvinite na iznemiravanju.

    • Imam devijaciju nosa. Konstantno šmrčem, jer mi je otežano disanje, ne mogu da dišem samo na nos ili samo na usta. Imam 20 godina i iz Nove Pazove sam. Da li je moguća operacija i pošto nisam iz Beograda da li je potreban uput?

    • Dobar dan.Ja sam sa Zvezdare imam problem koji mi je kompleks vec duze vreme imam 35 g.imam kriv nos i grbu volela bi to da sredim ali nisam u mogucnosti finansijski pa me zanima da li je operacija besplatna

    • Dobar dan.ja sam sa zvezdare imam 35god i imam problem oko nosa imam malo grbu i ide malo ukrivo zanima me da li je besplatna operacija

    • Uvazena Prim.mr.sci Dusanka Milosevic;zivim u Bg.i kao tinejdzerka imala sam konstantno curenje krvi iz nosa dok mi nisu spalili kapilare.nakon toga 2 saobracajne nesrece sto mi je ostavilo 2 hematoma u nosu. Ceo zivot sam koristila kapi jer ceo zivot disem na jednu nozdrvu jer je druga zapusena pritom imam i devijaciju zbog konstantnih udaraca u nos.a kao da to nije dovoljno od tate sam nasledila duzi nos sa ogromnom hrskavicom.nemam novca jer su mi deca i najmiliji uvek bili preci.molim vas zanimame da li ima resenja za mene.verujte mi da zbog nosa za ceo svoj zivot imam samo par fotografija i to sa najblizima.ne volim da se slikam jer mi je ne prijatno.molim vas odgovorite mi da li je moguce srediti sav ovaj haos koji me specava celog zivota da zivim normalno?

    • Doktorka, imam taj problem što ne mogu da dišem normalno kroz nos, ustanovljen mi je vazomotorni rinitis. Zanima me je l se to može operisati jer već 3 meseca teško kroz nos dišem i ima blage devijacije nosa. Sprejevi ništa ne pomažu.

    • Poštovani Imam 28 godina i jos u djetinjstvu sam imao povredu nosa, Hrskavica mi je krivudava i uvek dišem na jednu nozdrvu. To mi predstavlja problem jer se zamaram mnogo brze i imam pojačano znojenje usled dužeg pričanja... Kako bih mogao da dodjem do vašeg zdravstvenog centasa uputom iz Smedereva.

    • Imam 28 godina i tokom detinjstva sam par puta i par puta kasnije ozbiljnije lomio nos padanje sa bicikle, udarac od vrata, napad od delikvenata, tokom detinjstva sam pokusavao da ne obracam paznju na rezultat sto estetski sto funksionalno, ali mi je uvek obostrano smetalo. Potisteno se osecam zbog izgleda i utice mi na samopouzdanje i osecam se jako depresivno idalje nakon godina, ne jedem kako treba ekstremni sam introvert i depresivno se osecam idalje nakon toliko god.Sto se tice funkcije, septum je kriv i utice mi na mogucnost disanja i spavanja bolovi u glavi, (inace na spirometriji pokazuje dovolju prohodnost vazduha, tek nakon jakon napinjanja izdisaja..da mi oci iskoce i usi prokrvare) disem na usta vecim delom sto mi cesto u toku godine uzrokuje infekciju grla (dr opst prakse mi kaze da ne razume odkud mi problem sa grlom) i uvek isto prepise sirup i nesto za tu infekciju bakterisku, mast za spoljni deo usne od suvoce mi pucaju i inficira se (trosim puno labela i zvaka i ne pomaze) usna duplja mi je suva i imam los dah iako vodim racuna o oralnoj higijeni i hidriram se. Posto je privatno operacija skupa kako cujem, postoji li neka mogucnos na klinici a ko ne besplatno jeftinijom tarifom?Hvala unapred pozz

    • Pre 3 godine sam imao septorinoplastiku na privatnoj klinici, imam osećaj da problem devijacije nije rešen.

      Desna nozdrva mi je skoro uvek zapušena ili je prohod vazduha slab. Kada povučem obraz oko nosa u stranu osetim blago olakšanje.

      Zbog stalne kongestije osecam pritisak u desnim sinusima. Da li je moguce besplatno rešiti ovaj problem. Živim u BG,  ali se ne vodim kao građanin Beograda nego Smedereva.

    • Pozdrav, da li je moguce uraditi estetsku operaciju nosa kod vas? Ukoliko pacijent nije iz Srbije da li je obavezno osiguranje?
      Zainteresovana sam za operaciju pocetkom aprila

    • Svaka opreacija je besplatna, samo je neophodno postovati proceduru koja dugo traje i ne garantuje da će vam uspeti. Zbog toga većina ljudi uraditi na brže u privatnoj klinici. Cene su od 1500 evra pa na dalje, zavise od grada, lekara i operacija. Uz uput iz doma zdravlja operacija je besplatna,ako nisi iz bg-a k a komisija mora da overi uput. Posle je stvar izbora da li u KBC Zvezdara i dr.Milosevic ili gde god.

    • Da li bi mogla da vam pošaljem sliku? Imam devijaciju i grbu na nosu, ne mogu da kazem da mi ne smeta, jedva dišem na tu nosnu pregradu, a tek da ne prićam o prehladama. Tu ne pomažu ni kapi kada mi nos natekne zatvori skroz nosnu pregradu. Lenja sam, kanim se već godinama da odem kod doktora i odradim to, mada me je i strah malo od hirurga ali svesna sam da to moram da uradim.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 26. 11. 2018.

      Da, sa uputom za bolnicko lečenje overenim u RFZO u Nišu

    • Imam 29 godina, grbu na nosu, ponekad imam problem sa disanjem. Bilo bi mi potrebno smanjiti grbu na nosu. Inace sam iz Niša. Da li je moguće uraditi besplatnu operaciju nosa?

    • Imam 18 godina i želela bih da uklonim malu grbu sa nosa i to bi uradila tokom leta odmah posle završetka škole

    • Imam 24 godine. Da li je i dalje moguće besplatno uraditi operaciju nosa? Leva nozdrva mi je skoro zatvorena, gledajući slike pretpostavljam da je u pitanju devijacija. Nisam bila u domu zdravlja na pregledu.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 04. 07. 2018.

      Sa punih 18 godina. Pozdrav

    • Imam 16 godina, zanima me da li mogu da operišem nos zato što je kriv?

    • Da li bi operacija nosa bila besplatna u mom slučaju. Imala sam nezgodu pa mi je nos slomljen na dva mesta i imam probleme sa disanjem. Otprilike dve godine od kad se desilo. Ja sam iz Pirota.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 28. 09. 2017.

      Na žalost nije moguće. Srdačan pozdrav

    • Da li je estetska operacija nosa besplatna? Imam velik nos sa zasad blagom grbom, ali će postati sve veća, jer mi je to s tatine strane nasljedno, zaista imam manjak samopouzdanja zbog nosa, a novac za estetsku hirurgiju zaista nemam. Imam 17 godina i iz Republike Srpske sam, da li je uopšte moguće da me vi operišete ako sam iz druge države?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 22. 05. 2017.

      Sa uputom za bolničko lečenje overenim na lekarskoj komisiji u Nišu. Proverite da li uopšte možete da dobijete takav uput

    • Zdravo,
      da li je operacija nosa jos uvek besplatna? Imam grbu i veliki nos koji uopšte ne odgovara mom licu. Napunila sam 18 godina pre 6 meseci i iz Niša sam.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 27. 04. 2017.

      Da bi rezultat operacije nosa bio dobar i trajan, operacija nosa se radi sa punih 18 godina. Pošaljite mi slike nosa na dr Dušanka Milošević Na fotografiji treba da se vidi anfas i profil nosa sa ustima razvučenim u osmeh.
      Pozdrav

    • Nadja nikolic 27. 04. 2017.

      Pošovana,
      imam 14 godina i imam problem sa nosem. Nije velika komplikacija, nego kada se nasmejem nos mi se spusti. Kada sam imala 5 godina igrala sam se i drugarica me je metalnom šipkom udarila i od tada imam plavilo i spusten nos. Zanimalo me je da li sme da se radi operacija nosa sa 14 godina i koja je cena.
      Hvala!

    • Poštovana, ja sam imala operaciju pre 2 godine, teža devijacija i estetika u pokušaju. Par meseci nakon operacije vrh nosa se spustio i cela leva strana i sam koren nosa ponekad mnogo boli, toliko da me boli cela leva strana lica. Interesuje me da li bih mogla ponovo na operaciju sa uputom, jer novca za privatne klinike zaista nemam, a volela bih da me Vi operišete. Kod istog doktora više ne bih smela, jer zapravo ne znam u kakvom je stanju sada nos.

    • Poštovana,
      interesuje me koliko je operacija nosa? U pitanju je devijacija i estetika. Nisam iz Beograda pa me interesuje da li mogu na uput?
      Hvala najlepše

    • Postovana, imam 22 godine, a nos sam slomila pre 12 godina. Tada nisam imala nekih problema ali kako sam bila starija grba je sve više rasla i nos se izgleda spustio. Mogu da dišem ali mnogo bolje dišem kada ga zategnem gore. Pošto mi smeta i grba i disanje, šta je potrebno da uradim i koje preglede da obavim da bi operacija bila besplatna?
      Pozdrav

    • Pozdrav, imam 15 godina, iz Smedereva sam i zanima me operacija nosa. Da li se još uvek radi, da li je besplatna? Inače, imam poveći, širok nos. Pa ako možete da mi napišete koje je sve korake potrebno ispuniti da se dodje do operacije?
      Veliki pozdrav!

    • Poštovana,
      imam devijaciju nosne pregrade kao i grbu, pa me interesuje da li ukoliko dođem sa uputom, da li pored funkcije nosa mogu da očekujem i samu korekciju nosa?
      Unapred zahvalna.

    • Pozdrav, hteo sam da Vas pitam da li Vam mogu poslati slike da mi kažete da li mogu da operišem devijaciju nosa i koliko bi me koštalo to. Unapred hvala

    • Dobar dan, da li se još uvek radi operacija nosa ako imaš zdravstenih problema?
      Hvala i pozdrav

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 30. 01. 2017.

      Poštovani, na žalost nije. Pozdrav

    • Da li je operacija nosa besplatna iako nema ozbiljnijih disajnih problema?

    • Poštovanje, recite mi kolika je cena korekcije nosa imam malo oboren nos, pa razmišljam da ga korigujem.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 13. 12. 2016.

      Poštovana,
      javite se, napišite koliko godina imate i gde živite.
      Pozdrav

    • Ivana Bosovic 08. 12. 2016.

      Da li radite korlekciju ušiju? Ako radite da li je besplatno? I da li može bez uputa?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 15. 11. 2016.

      Devijacija se utvrđuje pregledom nosa pomoću nosnog spekuluma dakle kod orl lekara. Pozdrav

    • Poštovana da li je moguće uvideti devijaciju putem fotografije i kako?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 01. 03. 2016.

      Za pregled kod orl je potreban uput lekara opšte prakse. Pozdrav

    • Doktorka, zanima me da li za besplatnu operaciju nosa uzimam uput od lekara opšte prakse?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 05. 02. 2016.

      Jeste, sa uputom za operaciju overenim na lekarskoj komisiji u Pirotu. Bez uputa operacija košta 1500 eur.

    • Marko Zivkovic 16. 01. 2016.

      Poštovani, Zanima me da li je operacija nosa besplatna za muškarca od 18 godina? Iz Pirota sam, imam malo veći nos, što mi veoma smeta.

    • Postovani, zelela bih da operisem devijaciju septuma i odradim estetsku korekciju. Da li bi estetska operacija bila besplatna s obzirom da imam funkcionalnih problema? I da li bih mogla da vam posaljem slike nosa na email kako biste dali vase misljenje? Hvala unapred.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 20. 10. 2015.

      Poštovani, estetska operacija nosa besplatna je ako osoba ima i funkcionalne problem. Ako je potrebna samo estetska operacija onda to košta 1500 eur. Pošaljite slike
      Pozdrav

    • Jer operacija nosa i dalje besplatna za osobu koja ima 18-19 godina ako ne koliko kosta

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 22. 06. 2015.

      Poštovana za operaciju nosa morate imati punih 18 godina. Srdačan pozdrav

    • Marija josipović 21. 06. 2015.

      Dobar dan doktorice miloševic imam 17 godina i imam vec jako dugo vremena sa samopuzdanjem zbog velike grbe na nosu i bilo mi jako drago kad biste mi mogli pomoc. Hvala unaprijed: )

    • Dobar dan,
      da li je operacija nosa jos uvek besplatna i koja je procedura?
      Hvala na odgovoru

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 16. 12. 2014.

      Poštovana,
      operacija jeste besplatna za pacijente sa uputom za bolničko lečenje radi operacije - septorinoplastika (za pacijente iz unutrašnjosti je potrebna overa lekarske komisije nadležnog fonda) .
      Pozdrav

    • Zanima me da li je operacija nosa i dalje besplatna?
      Hvala najlepse.

    • Poštovana doktorka, moj nos nije veliki ali bih volela da je hrskavica blizu vrha nosa manja za 3, 4mm, veoma me opterecuje to. Pošto je moj problem cisto estetske prirode i imam 26 godina ne verujem da mogu dobiti uput u mom gradu, pa me zaima ako mozete da mi kazete koja bi bila cena intervencije? I ako mi mozete reci kako se kod vas zakazuje pregled i koja je cena pregleda?

    • Imam 16 godina, interesuje me da li je operacija moguca i besplatna, imam vecu grbu na nosu. Zanima me i da li bi operacija pomogla oko disajnih puteva jer imam dosta alergija i cesto probleme sa nosom. Hvala vam unapred!

    • Zdravo svima, interesuje me operacija nosa ako bi mogli na mejl da mi odgovorite. Hvala vam unapred. Pzdrav

    • Strasno sam srecna sto sam naletela na ovo. Volela bih da zakazem operaciju kod vas. Da li je besplatna a ako nije da mi date informacije o cenama? Volela bih da mi pomognete, jer mi moj nos zagorcava zivot (blago receno) . Ogroman kompleks. Pozdrav: )

    • Postovana doktorko, hteo bih da da se podvrgnem septorhinoplasty-ci sto zbog ociglednog problema sa disanjem sto zbog estetike. Ovu opr. Sam radio pre 2 god. U zemunskoj i septum mi je sad mnogo losiji nego pre. E sad posto bi ja zeleo to da zavrsim kod vas a zvim u batajnici javlja se problem suceljenja institucija vezano za uput, naime, u domu zdravlja batajnica nema orl specijaliste tako da mi opsta praksa daje uput za orl u domu zdravlja zemun (silerova) gde lece decu samo do 19 god (ja imam 24) , ponovo nazad u bataju gde mi "ponovo" daju uput za polikliniku koja "ne moze"da mi da isti za operaciju nigde drugde do za, opet, zemunsku bolnicu. Molim za savet oko dobijanja tog "zelenog"uputa koji bi bio validan kod vas. Hvala unapred. Sredacan pozdrav.

    • Poštovana dr. Milošević, imam izrazito grbav nos što je donekle nasledna karakteristika, a i posledica loma, da li je besplatna operacija još uvek moguća (iz novog sada sam, ne znam kako da dođem do komisije koja će me uputiti kod vas, ili je možda jednostavnije da se prebacim na adresu u bg. ?) , poslaću vam slike ako je još uvek aktivan vaš mail. Unapred zahvalna dragana.

    • Ja sam operisao vec nos pre 6 meseci ali su mi nozdrve nejednake tj jedna izgleda spustenije a i vrh mi je asimetrican. Da li ce se to promeniti tj da li je to jos otok ili treba na drugu operaciju da idem. Unapred hvala

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 28. 10. 2013.

      Kao što sam već odgovorila - potrebno je da se javite da se dogovorimo za pregled ili da mi pošaljete slike nosa  i potrebno je da napišete iz kog ste grada.

    • Zanima me da li je moguce ostvariti operaciju od 1 pa do 15 januara. Imama 17 godina i jedino mogu preko raspusta da dodjem na operaciju. Ako moze, zanima me da li moram da idem na preglede pre operacije u svom gradu i da li moram da dobijem nekakav uput? Hvala.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 24. 06. 2013.

      Poštovana, operacija je još uvek besplatna. Pozdrav

    • Poštovana doktorko, interesuje me operacija nosa, da li je besplatna? Imam 38 godina. Imala sam dve povrede nosa, kao mala i kasnije. Od tih povreda imam devijaciju i grbu. Sve to mi uzasno smeta, ne samo izgled vec imam utisak otezano disem i sve vise sam sklona upalama sinusa. U nadi da cete mi odgovoriti, unapred zahvalna.

    • Možete mi reći da li je operacija nosa kod vas idalje besplatna? Imam 36 god i nemam pravilan nos.

    • Zdravo. Imam 20 godina i zelela bih da uradim estetsku operaciju nosa, pa me interesuje da li je jos uvek besplatna? Ako nije potpuno besplatna, onda kolika je cena. Unapred hvala

    • Na zalost, ne mogu vam poslati mail na datu adresu, nznm zasto nije moguce. Postoji li jos neka adresa na koju se mogu javiti?

    • Pozdrav! Imam 22god i nos rekla bih pravilnog oblika ali je jaaako velik i oduvek imam osecaj neprijatnosti kada god pomilsim na to. . . Zanima me da li jos uvek vrsite operaciju? Unapred hvala: )

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 03. 12. 2012.

      Da bi estetska operacija bila uspešna potrebno je da rast i razvoj bude završen. Za to je najčešće potrebno da pacijent ima 18 godina. U svakom slučaju, možete da mi pošaljete slike nosa (napred, profil) jer je potrebno da se i ja složim sa vašim primedbama na estetiku nosa.

    • Zanima me da li je jos uvijek operacija nosa besplatna, imam 17 godina i imam malo veci nos i zeljela bih sto prije da idem na operaciju.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 29. 09. 2012.

      Možete da zakažete pregled na d. N. Milosevic@gmail. Com ili da pošaljete slike nosa - od napred i iz profila. Pozdrav

    • Ja sam takodje zainteresovana za korekciju nosa. Bila bih vam mnogo zahvalna, kada biste mi obasnili proceduru. Srdacan pozdrav!

    • Postovana zanima me koliko bi kostalo suzenje nosa i smanjivanje? Ja imam 19 god, jos idem u srednju skolu, da li bi ja placala operaciju i koliko bi to kostalo?. . . Unapred zahvalna

    • Postovana zanima me koliko kosta korekcija nosa?. . Htela bih da zakazem operaciju kod vas, jer sam cula da ste sjajan lekar

    • Postovana doktorka, htela sam da vas pitam da li je jos uvek kod vas operacija nosa besplatna i kako mogu da dodjem do vas jer sam iz kragujevca? Imam malo nepravilan nos i htela bih da se posavetujem sa vama. Unapred zahvalna. . .

    • Postovani zanima me da li se placa operacija nosa i koliko kosta?

    • Pitanje u vezi besplatne operacije nosa. Kako sam pročitao radite besplatne operacije nosa.
      Interesuje me da li je to stvarno tako i mogu li pacijenti da budu iz drugih država sa balkana?
      Muško sam, imam 21 god. Imam veći nos uz to još sa grbom, sto mi stvara velike komplekse i smanjuje mi samopouzdanje.

    • ksenija stokic 12. 12. 2011.

      Interesuje me da li se besplatna operacija nosa vrši samo na licima mlađim od 18 godina, ili uz uput (pošto nisam iz beograda) operaciju vršite i starijim osobama?
      Ja imam 34 godine

    • Poslaću vam slike nosa.
      Samo mi recite da li je moguće da me operišete krajem juna ili pocetkom jula?