1. Oporavak nakon povećanja grudi

    Pitanje broj: #161732

    Koliko traje proces oporavka nakon operacije grudi (ugradnje silikona)? Da li se pije neka terapija posle zahvata i koliko dugo? Pročitala sam razne informacije na internetu, ali bih volela da čujem i Vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 06. 07. 2019.
    • Postoje razne preporuke o dužini i načinu ponašanja i oporavka nakon augmentacije grudi silikonima.:

      - Vecinom se propisuju antibiotici da se piju narednih 7-14 dana, a lekovi protiv bolova po potrebi,

      - Nosi se kompresivni grudnjak neprekidno 2 nedelje, a potom naizmenično sa drugim anatomskim grudnjakom (za noćno nošenje) do mesec dana nakon operacije. Nakon toga se ne preporučuje nošenje grudnjaka sa žicom uopste.

      - U nekim slučajevima se stavljaju drenovi u grudi radi evakuacije eventualnih hematoma, ali se oni vade do 5 dana nakon operacije. Svi konci koji se stavljaju na ranu su resorbilni i nema potrebe za njihovim skidanjem.

      - 72 sata nakon operacije se dozvoljava lagano kupanje ali bez pritiskanja grudi i pokreta odrucenja. ne savetuje se podizsanje tezine vece od par kilograma (dece, tereta iz prodavnice...), niti fizički napor narednih 6 nedelja. Zbog nezgodnih polozaja koji se mogu zauzeti u toku voznje automobila, ne preporučuje se aktivna vožnja takodje