1. Sirup Ferrum za anemično dete

    Pitanje broj: #133431

    Poštovani
    moj sin ima 2 meseca i 3 dana. Juče smo uradili nalaze i pedijatrica nam je rekla da je dete anemično jer sam ja navodno u trudnoći bila anemična i propisala mu sirup Ferrum lek 2x1, 3ml i vitamin c takođe 2 puta dnevno, da mešam sa sirupom pa da mu ga tako dajem. Prva tri dana samo ujutro da se navikne, a onda narednih mesec dana dva puta dnevno kako sam opisala.

    Na osnovu vašeg članka rastumačila sam reeference na nalazu, ali bih volela da čujem i vaše mišljenje jer mu se wbc, rbc, hgb i hct drastično razlikuju od normalnih vrijednosti. Da li je samo anemija ili neko maligno oboljenje, leukemija? Ne bih ni da pišem tu reč. To pitam jer je doktorica bila naročito ozbiljna i rekla je da nalaz ništa ne valja. Dakle, šta je u pitanju da li imamo ozbiljan problem.
    U prilogu je fotografija nalaza.
    S poštovanjem!