POŠTOVANI, Operisano koljeno, propala hrskavica. Stavljena proteza. Koljeno je operisano prije 7 godina. Prije nekoliko dana, nakon pada, koljeno je pocelo da puca tokom ustajanja. Na snimku stoji sve uredno, nema loma, nista nije iskocilo, proteza je na svom mjestu. Takodje nema bolova prilikom hodanja, koljeno se normalno savija, ali prilikom ustajanja i savijanja u koljenu nesto puca, tacnije receno skripi, tu skripu cuje i osoba koja sjedi pored koliko je jako. Sta li to moze biti? Da li je to nesto opasno? Hvala na odgovoru. S postovanjem!

    Odgovoreno: 03. 06. 2020.

Komentari na pitanje: #170076

    • Poštovani doktore, Mnogo Vam se zahvaljujem na odgovoru. Stavljena je metalna proteza, i baš se čuje velika škripa prilikom ustajanja, To čak nije pucanje, kao kod zdravog koljena, nego kao da se čuje škripa tog metala, neki čudni zvuk. U prilogu Vam dostavljam snimak, da pogledate. Molim vas kada pogledate, kažite nam ima li razloga za brigu, šta treba raditi. Unaprijed Vam se mnogo zahvaljujem!