1. Povreda skočnog zgloba

    Pitanje broj: #156324

    Poštovani,

    Pre 5 dana sam skočio sa martinele (ograda na terenu za mali fudbal) visine oko 1, 5m. Osetio sam da je nešto puklo. Prvi dan nisam išao kod lekara već sam držao nogu u ledu, mazao gavez i držao podignutu. To je doprinelo da mi se otok smanji pošto je bio veličine jabuke, ipak to nije smanjilo užasne bolove. Išao sam na snimanje gde mi je rečeno da je ogroman hematom ali da nema naprsnuća. Dijagnoza s934 i gips naredne 3 nedelje. U međuvremenu sam dobio temperaturu, a 4. dan bolovi su bili jači nego prethodna dva. Ne vidim neki napredak iako se nisam izlagao naporu, išao sam samo do wca a i to sa štakama. Takođe ovo nije prvi put da sam povredio skočni zglob, ali svaki prethodni put je povreda bila daleko lakša. Imate li savet, da li je pametno da odem kod privatnika i da umesto gipsa stavim zavoj?

    Odgovoreno: 11. 03. 2018.
    • Poštovani,

      Iako je snimak pokazao da nema preloma, ispoštujte savet ortopeda i nosite gips 3 nedelje, ne stavljajte zavoj. Za bolove možete uzeti neki od analgetika u apoteci. Niste naveli kolika je temperatura, ali ne mora biti povezana sa Vašom trenutnom povredom. Ukoliko bolovi postanu izraženiji, javite se ortopedu radi kontrole.