1. Otok noge nakon skidanja gipsa

    Pitanje broj: #157339

    Poštovani,

    03. 03. 2018. sam pala i pri tom mi je napukla kost kod skočnog zgloba. Bila sam kod doktora i oni su mi stavili gips. Gips sam nosila do 27. 03. 2018. Dok sam nosila gips primala sam Clexane. Kad su mi skinuli gips, nisu mi preporučili fizikalnu terapiju, nego samo da pešačim. Prvu nedelju bez gipsa nisam mogla, sad pešačim ali na žalost još imam otok od obe strane zgloba i bol. Ujutru kad ustanem je manji otok ali kako ide dan do uveče to postane veći otok sa obe strane. Dijagnoza je bila: s92 fractura malleoli lateralis dex. Mene interesuje šta da radim da si pomognem sebi?

    Odgovoreno: 17. 05. 2018.

Komentari na pitanje: #157339

    • Десна рука у гипсу. Први пут су је погрешно наместили. Нисам реаговала. Деси ср. Онда су је истерали и окретали шаку. Ставили гипс Треба да сe јавим за 5 недеља Зашто ми нису заказали преглед да виде како кости зарастају? Или грешим?

    • Pozdrav. Slomila sam V metatarzalnu kost na levoj nozi. Nosila sam longetu nedelju dana i juče mi je stavljen gips. Moram napomenuti da bolove nisam imala, odnosno može se reći da su zanemarljivi. Jedino sam u prstima i stopalu noge imala osećaj konstantne utrnjenosti i prsti su mi bili jako hladni. Nogu držim izdignutu na jastuku. Pre stavljanja gipsa longetu su mi malo olabavilli jer su zaključili da je bila malo jače pritisla nogu. Prste stalno mrdam, imaju lepu boju i nisu više hladni. Dodatno,deluje mi kao da noga ima poprilično mesta ispod gipsa. Međutim osećaj trnjenja (ne mogu da procenim ali kao da trne samo ta polovina stopala i prstij blize lomu) je i dalje prisutan. Nekada mi deluje da je intenzitet trnjenja slabiji, nekada jači ali je konstantan. Zanima me da li je ovo normalno i da li će trnjenje prestati ili ne? Hvala.

    • Prije 3 tjedna sam slomio lijevu ruku, napukla mi ne na 2 mjesta između zgloba i lakta, cijela ruka mi je u gipsu, a na desnoj nozi imam 4 prijeloma, kod zgloba 2 prijeloma, kod lista i 1 prijelom kod betrane kosti, isto je cijela u gipsu, od nožnih prstiju do zadnjice, jako me boli i ne mogu da hodam normalno, koristim 1 štaku, ne mogu da spavam i rekao mi je doktor da nosim još barem 3 mjeseca na ruci, a na nozi barem 7 mjeseci. Šta mislite, da li je to prevelik rok trajanja nošnje gipsa?

    • Imala sam frakturu zglobne viljuške skočnog zgloba, nosila sam gips 5 tjedana. Nakon skidanja gipsa, noga mi je bila grozno natečena i nisam mogla uopće stati na nogu dugo vremena. Još uvijek mi je otečena, ali hodam sa štakama i nemam velike bolove, ali mij e otečena više od 20 dana. Šta da radim? Lep pozdrav.

    • Molim Vas da mi kažete da li smem da putujem sa gipsom na nozi (longeta) pošto sam polomila stopalo? Gips nosim već 3 nedelje, a na Rg snimku pise da se lom takoreći više i ne vidi. Unapred hvala.

    • Poštovani, namokrila sam gips na nozi, da li može biti problema?

    • Polomila sam lisnu kost, tj. glavu fibule uzdužno. Da li postoji rizik za u budućnosti, sada imam 26 godina? Hoću li imati veću šansu za probleme sa nogom u starosti zbog ove povrede?

    • Postovani,

      Juče sam skinuo gips, nemam nista oteceno na nozi i ne boli me. Samo kada stanem na nogu mene to boli i ne mogu da hodam lepo. Da li je to normalno?

    • Postovanje. moje dete je polomilo skocni zglob na ruci,imao je otok duz cele tetive do lakta,stavili su mu gips i nosio je tri nedelje. Danas smo skinuli i dalje ima otok tu oko skocnog zgloba. Sta da radim? Hvala unapred

    • Imao sam mali lom druge kosti,nosio sam gips dva tjedna,pa sam odlučio da sam sebi skinem gips. Skinuo sam ga jer sam smatrao da je zaraslo,i nije me bolilo,ali kad sam skinuo bilo je otoka i ima ga i sad i imam osjećaj da ima jos malog loma. Zanima me kako to zalijecit?

    • Imao sam lom noznog palca ,skinuo sam gips prije 3 dana ,ne mogu jos da hodam niti da savijam prste, noga je oteknuta ,banjam nogu u mlakoj vodi sa morskom soli ,da li je to dobro? I sta mi jos preporucujete za brzi oporavak? Lijep pozzz

    • Posle skidanja gipsa zbog preloma ručnog zgloba, kako skinuti otok i koje vežbe su potrebne.

    • Poštovani, imala sam sitan lom na vrhu skočnog vanjskog zgloba noge, jer sam jako iskrenula stopalo. 3 tjedna nosila langetu i 1 tjedan gips. Pošto su mi usljed nošenja gipsa i kod spuštanja noge sa povišenog prsti postajali tamno crvene boje dr je odlučio skinuti gips nakon tjedan dana umjesto nakon 2 tjedna. No sada su mi stopalo, prsti i gležanj još otečeni i bolni, ukočeni i kad spustim nogu postaju tamno crvene boje. Pomalo sama radim vježbe bez opterećenja, ali ne usudim se stati svom težinom na nogu. Molim Vas za savjet što raditi, jer me plaši otok i crvenilo. Hvala unaprijed!

    • Polomila Sam nogu 26.08. juce su mi skinuli gips ali bez fiIkalne terapie noga mi je naduta mnogo i ne mogu da stanem na nju uopate mnogo boli.. da lì trebam prvo neke obloge da bi aw otok smanjio ili ne da cekam. Hvala

    • Postovani..Nogu sam slomila u skocnom zglobu .dijagonoza je bila ; fractura malleoli lateralis dex. .nosila sam gips 4 nedelje ..a posle skidanja gipsa jo 2 nedelje cizmicu sa stakama...nisam imala bolova bila sam na kontroli ide nabolje..al meni noga jos uvjek otice sa obadvije strane desnog zgloba..radim vjezbe i na fizikalnu cu krenuti..Po kuci idem bez cizmice i staka..a kada izadjem van sa cizmicom..i 1 stakom..jer me strah da mi se zglob ne iskrene.u naprijed hvala..

    • Postovani zbog preloma leve potkolenice Tibie i Fibule nosila sam Ilizarov aparat cetiri meseca.Odmah posle skidanja pojavio se veliki otok posebno oko clanka iznad stopala.Da li je to normalna pojava

    • Pozz svekrva je proje tri.mjeseca lomila nogu u predjelu koljena, prije mjesec dana je skinula. Gips ali joj noga otekne u predjelu stopala kao i prsti sta bi moglo da bude i od cega.