1. Proliv i visoke temperature

    Pitanje broj: #163349

    Imam proliv 4 dana, u prva tri dana jako visoke temperature do 39.6 posle trećeg dana su mi tek dali terapiju, primila sam injekcije za temperaturu, i sistem i temperatura je prosla. Od lekova sam dobila Nexium, Bactrim, i Probiotik, da napomenem da imam 24godine i da mi se ovo nikada nije dešavalo, svaki put kada pojedem bilo koji zalogaj odmah moram u wc, posle bactrima me jako boli stomak, nisam sigurna da će mi ovo pomoći jer i dalje šta god da pojedem ja izbacim pa me zanima vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 09. 08. 2019.
    • Nexium i probiotik su u ovom slučaju neophodni. Obzirom da nije rađena koprokultura, a niste mi naveli ni da li je rađena krvna slika, pretpostavljam da se Vaš lekar opredelio za Baktrim na osnovu Vašeg zdravstvenog kartona, iskustva od ranije i celokupnog zdravstvenog stanja. Predlažem da dodate i tablete Loperamid 2 mg, tako što ćete ujutru popiti dve odjednom. Ako se tokom dana pojave tečne stolice, posle svake ćete popiti po još jednu tabletu loperamida, a ukupno ih smete popiti maksimalno 6 dnevno, i Loperamid nije preporučljivo uzimati duže od tri dana.