1. Problem sa učestalim, oblinim mokrenjem

    Pitanje broj: #162754

    Dr Zeljko Ranilovic, apropo mog pitanja da li lekovi Pentrexil i Cefaleksin leče urinarnu infekciju odnosno učestalo mokrenje, samo da pojasnim o čemu se radi - Imam učestalo mokrenje i obilno mokrenje, velike količne mokraće i to vrlo često, ali nemam nikakve bolove, ni peckanje, dakle nikakve dodatne neugodnosti ne prate dotično učestalo mokrenje, takodje nemam nikakve ginekološke probleme, i generalno opste zdravstveno stanje mi je dobro. Ići cu kod lekara i znam da antibiotici ne smeju da se uzimaju bez lekarskog recepta, ali me samo zanimalo vaše mišljenje šta bi moglo da bude uzrok ovom učestalom mokrenju, s obzirom da pored toga nemam nikakvih zdravstvenih problema osim što mi je poremećeno spavanje jer često moram da ustajem nocu u toalet, nekad i na svakih pola sata.

    Odgovoreno: 21. 06. 2019.
    • Postoji više mogućih uzroka za učestalo mokrenje, ali o njima možemo razgovarati onda kada proverimo ono što je najčešće, urin, urinokultura, glukoza u krvi i mokraći. U obzir dolaze i podaci o upotrebi određenih lekova i suplemenata, nivo vazopresina, psihogeni faktori, kao i neurološki faktori, ali sve navedeno se može razmatrati tek kada odradite gore navedene osnovne analize. Takođe, izostanak peckanja, bola, krvi u mokraći ili promene boje urina nije dovoljno da se sa sigurnošću isključi urinarna infekcija.