1. Dijareja nakon preležane urinarne infekcije

    Pitanje broj: #162506

    Pre 2 nedelje sam imala urinarnu infekciju i pila sam Marocen, nakon čega se po završetku terapije pre nekih 4 dana pojavila ređa stolica koja je započinjala normalno prvo a potom je izlazila kašasta stolica. I to se javljalo jednom dnevno. Danas, 4. dan, sam imala ukupno 6 stolica (koje ne mogu da kontrolišem), koje su počele prvo kao malo ređa stolica, da bi sada poslednje dve stolice bile gotovo kao voda. Nisam uzimala nikakvu terapiju do danas, danas sam samo popila 1 Probiotik u kapsulama. Da li mi možete reći, na šta to može upućivati? Radim inače u vrtiću, pa sam posumnjala na stomačni virus, no odustala sam od te ideje jer osim proliva nema drugih simptoma, poput temperature, drhtavice, povraćanja, mučnine. A na sve to, idalje me drži respiratorna virusna infekcija koja je počela pre nekih nedelju dana (nos, grlo, kašalj, bez temperature i opšte malaksalosti trenutno). Da li to treba da me zabrine i kada se treba javiti lekaru?

    Odgovoreno: 10. 06. 2019.
    • Poštovana,

      tokom svake antibiotske terapije, preporučena je upotreba probiotika, najmanje dva sata posle svake tablete antibiotika, kao i nekoliko dana nakon završene terapije antibiotikom, kada se uzima jedna kapsula probiotika dnevno, sa ciljem da obnovi crevna flora.

      U Vašem slučaju, savetuje se da se javite svom izabranom lekaru.