1. Da li se hepatitis c moze dobiti preko zivotinjske krvi

    Pitanje broj: #163517

    Da li se hepatitis C može dobiti preko životinjske krvi?

    Odgovoreno: 22. 08. 2019.
    • Nije utvrđeno da je moguće inficirati se putem životinjske krvi. Ipak, uputiću Vas na savetovalište Gradskog zavoda za javno zdravlje, gde su uvek u toku sa najnovijim otkrićima. Broj savetovališta je 011/32-30-038 i radi pre podne. Takođe je moguće doći lično i testirati se anonimno, pod šifrom. Testiranje na HCV se plaća, dok je testiranje na HIV besplatno.

Komentari na pitanje: #163517