Molim vas kazite mi zasto mi je alkalna fosfataza u krvi povisena poslednjih godina, niko mi nije skretao paznju na to ali vidim da je uvek takav nalaz,pa me zanima sta ona pokazuje i da li treba da obavim neke pretrage, i imam nisko gvozdje pa ako moze preporuka nekog preparata npr kapi za to,hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 02. 2021.
    • Ovde možete pročitati više o enzimu alkalna fosfataza. Morate mi reći koliko je povišen. Mnogi lekovi i alkohol, kao i pića bogata ortofosfornom kiselinom daju povišene vrednosti ovog enzima. Kada su vrednosti višestruko povišene, neophodno je odraditi preglede jetre i kostiju.

      Alkalna fosfataza