1. Terapija za povišen pritisak

    Pitanje broj: #155367

    Poštovani,

    Pijem za pritisak lekove, Enelepril 2o, Binevol 1o mg polovinu i Vazotal 1o mg, međutim, nisu mi se pokazali kao najbolji. Koleginica iz kancelarije je iste takve pila, sa istim rezultatim, pa je promenila i sad pije lek Triplixam 5, 5, 1, 25 i kaže da su rezulati dobri. Da li ja da to pokušam, šta je Vaš savet? I još jedno pitanje na koji način najlakše smanjiti pritisak kad se dođe u tzv. hipertenzivnu krizu?

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovani,

      Svaki organizam je različit i drugačije deluje ista terapija. Nekada je neophodan duži period kako bi se pronašla adekvatna terapija i doza za normalan pritisak. Kod pojave hipertenzivne krize preporučuje se Katopil (zorkaptil) od 12, 5 ili 25mg, najbolje izgrickati ili držati pod jezik da se otopi. Za brže obaranje visokog pritiska, daje se ampula Lasixa muskularno ili venski. Kod uznemirenih pacijenata daje se kombinacija Lasixa i nekog sedativa.