1. Problem sa retkom stolicom

    Pitanje broj: #54253

    Poštovani,

    Imam 18 godina. Pre 3 dana pri povratku iz škole osetio sam jaku "slomljenost" u ramenima, kolenima i zglobovima i bio sam dosta malaksao. Temperaturu sam imao oko 37 i popio sam par Coldrex tableta u toku dana jer sam mislio da su to simptomi gripa. U toku noći nisam mogao puno da spavam od te malaksalosti, ali ujutru više nisam bio "slomljen" i sve je bilo kako treba, međutim javlja se sledeći problem. Počeo sam da osećam blage bolove u stomaku povremeno i primetio sam da mi je stolica retka. Više puta sam imao retku stolicu i to traje već 3 dana. Primetio sam male tragove krvi na toalet papiru, prvi put mi se to dešava. Na svoju ruku sam uzimao Flonivin bs, ali ništa ne pomaže. Inače zdravstveno stanje mi je dobro, krvna slika je odlična i rekreativno se bavim dizanjem tegova. U porodici koliko znam niko nema takve probleme, ne pušim i ne pijem.

    Odgovoreno: 22. 05. 2018.
    • Poštovani,

      Simptomi poput onih koje ste naveli ukazuju na neku blažu virusnu infekciju a retka stolica na stomačni virus. Pojava krvi u stolici uz činjenicu da se bavite dizanjem tegova, usled napora, moguće je da su se kod Vas pojavili unutrašnji hemoroidi. Možete odraditi test na okultno krvarenje u stolici a ukoliko se prisustvo krvi u stolici nastavi, savetujem konsultaciju gastroenterologaili hirurga.