1. Povišeni eozinofilni granulociti

    Pitanje broj: #148487

    Poštovani,

    U prilogu je izveštaj krvne slike. Povišeni su eozinofilni granulociti. Molim Vas za komentar. Da li je potrebna neka dodatna analiza i na šta ukazuju povišene vrednosti?

    Odgovoreno: 23. 05. 2018.

Komentari na pitanje: #148487

    • Eozinofilni granulociti 15.30%, eozinofilni granulociti #1,460, limfociti 47.9, neutrofilni granulociti 28,3, MCV 93,2 distribucija trombocita 9,8, AST 21, AlT10, Gama GT 13, Amilaza 58, crp 1.0. Dete 12 godina simptomi curenje nosa, kijavica. Ako nešto znači prisutna je kandida u crevima, za to je dobila samo probiotik bulardi. Povremeno ima blagi svrab anusa.

    • Molim vas za odgovor, u prilogu saljem kks deteta od 12 godina. Ne znam kome da se obratim, alergologu, pulmologu i sl. Simtomi su stalno curenje nosa i kijanje.

    • Imam povećane Eoinzofilne granulocite vrednosti 5.4%...u poslednje vreme mi se javlja trnjen je 3 prsta na desnoj ruci pri određenom položaju jer često gledam mobilni a u slobodno vreme pravim korpice od papira pa mi je desna šaka više opterećena... Molim za vaše mišljenje.. Hvala

    • Postovanje, devojcica od 3 god vec oko 10 ak dana ima problem sa povracanjem i prolivom, ne ucestalo, jednom dva puta u toku dana, onda 2, 3 dana nista i onda opet povracanje tokom noci i proliv opet ne ucestal. Radili smo rezultate, eozinofilni granulociti su 5,4 ref.vrednost <5,0 jed.%, bazofilni granulociti 2,7 ref.vr.<1,0, bazofilni granulociti 0,25 jedinice 10*9/L ref.vr. <0,20.. Pa ako moze vas misljenje?

    • Pozdrav. I kod mene su nađeni brojni eozinofilni granulociti. Meni je zapušen nos, pogotovo desna nozdrva. Nekad mi se desi golicanje, i da mi nestane glas, pa moram da se nakašljem i popijem vode. A inače nešto slabiji glas imam kad pričam. I takođe imam nekad šlajm kao grudvica u grlu.