1. Povišen nivo holesterola

    Pitanje broj: #149170

    Poštovani,

    Radila sam nalaze i ukupan holesterol mi je 7, 16. Da li je to mnogo povišeno i šta mi savetujete? Napominjem da pijem 1/4 Seroxat i jedan od njegovih neželjenih efekata je što povećava nivo holesterola. Pored toga ne hranim se baš zdravo, a zbog agorafobije se slabije i krećem.

    Odgovoreno: 18. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Novo holesterola jeste povišen iznad normalnih vrednosti i treba se svakako boriti protiv toga. Prvi korak je promena načina života, u smislu pomena navika vezanih za ishranu, korišćenje zdravijih namirnica, izbegavanje brze hrane, grickalica, gaziranih sokova. Aktivirajte se fizički, ako vam agorafobija ne dozvoljava, vežbajte u stanu/kući.