1. Povišen crp zbog upale grla

    Pitanje broj: #155830

    Poštovani,

    Boli me grlo, zapušen mi je nos, kašljem i imam temperaturu do 38. Bila sam danas kod lekara i rekao mi je da mi je upaljeno grlo a da su pluća čista i da se čuje samo da u njima ima malo sekreta. Međutim uradila sam i krv i leukociti su mi 12 a crp 120. Da li je moguće da je crp toliko visok zbog upale grla?

    Odgovoreno: 04. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Navedeni rezultati ukazuju na neki upalni proces u organizmu, najverovatnije o bakterijskoj infekciji grla kako ste naveli. Visoke vrednosti crp-a koje traju duže vreme mogu ukazivati na mnoge kako infektivne tako i na neinfektive bolesti. Predlažem kontrolnu analizu crp-a, pa ukoliko i dalje bidu vrednosti visoke, Vaš lekar će Vam savetovati dalje analize.