1. Neželjeni efekti leka Gluformina

    Pitanje broj: #128462

    Poštovani,

    Meni je nađena vrednost šećera u krvi 8. 0. Drugi put nakon 3 meseca ponovo mi je nađena ista vrednost šećera. Lekar mi je dao lek Gluformin da pijem dva puta u toku dana i to u toku ručka i u toku večere. Dobila sam dve kutije. Popila sam jednu kutiju Gluformina i od kad sam počela da pijem ovaj lek stalno imam dijareju. Nemam grčeve niti bolove u stomaku ali imam jednom ili dva puta dnevno dijareju. Malo sam smršala od kada uzimam ovaj lek. Visoka sam 175 cm a imala sam 85 kg dok sada imam 80 kg. Čitala sam da je neželjeni efekat leka dijareja i muka ali samo u početku pa kasnije prođu ti simptomi. Ja sam popila jednu kutiju leka i prešla na drugu kutijum i još uvek imam iste simptome. Imam pesak u oba bubrega da li to ima nekog uticaja na uzimanje ovog leka? Šta da radim da li dalje da uzimam ovaj lek?

    Odgovoreno: 14. 06. 2018.

Komentari na pitanje: #128462

    • Dobar dan, moj suprug je otkrio da ima šaćer. I to su visoke vrednosti. Dolaze čak i do 20. Obim posla mu je zahtevan. Vozi kamion po Evropi. Nema mogućnosti odmora i da se pregleda. Kupili smo lek Gluforvaž i pije ga 2 puta dnevno. Obori vrednosti ali neuspeh ispod 10. A kada popije tri dnevno, spada ispod 10. Sad jedno pitanje, da li sme tri tabete?

    • Moj muž ima šećer i 12 ,5 čim popije gluforima a imao je 5 kada je došao sa posla. U čemu je problem?

    • Poštovanje, posle smrti majke mi je ustanovljen šećer vrednosti 40. Doktorka je bila u šoku kako sam uopste živ i kako mogu da funkcionišem bez problema. Simtomi su se pojavili u vidu lošeg sna, čestog mokrenja, pogotovo noću i nagli gubitak kg, sa 118 na 92 kg za pola godine, gubitak apetita. Dobio sam lek gluformin 1000 mg ujutro i uveče plus dijaprel 2x60 mg ujutro plus insulin inekciju 10 jedinica. Šećer je spao, ali se odrazilo i na erekciju. Do tada nisam imao problem u odnosima. Da li je gubitak erekcije posledica neželjenog dejstva gluformina?

    • Poštovanje. Pijem lek Gluformin 1000 ml i interesuje me posle uzimanja leka za koliko vremenski on počinje da deluje?

    • Dobar dan zanima me da li može od gluformina 1000mg mucnina ,bol u stomaku ,vrtoglavica . Doktorka mi je dala da pijem 1ujutru 1uvece . Od kako ga pijem baš mi je loše?