1. Kašalj i krv

    Pitanje broj: #54254

    Poštovani,

    Kašljem baš dosta. Pošto sam osetljiv na vreme, čim se promeni, kašljem. U skorije vreme, jedno dva tri puta iskašljao sam krv malo. Šta da radim?

    Odgovoreno: 23. 05. 2018.
    • Poštovani,

      Dugotrajni, uporni kašalj sa prisustvom krvi u ispljuvku zahteva dodatno ispitivanje. Da li ste pušač, koliko dugo i koliko cigareta dnevno? Najbolje je za početak uraditi rentgen pluća, u zavisnosti od rezultata nastaviti ispitivanja i otkriti uzrok vašeg kašlje i prisustva krvi.