1. Uzrok bolova u nogama i rukama

    Pitanje broj: #142675

    Šta treba da uradim da bih otkrila uzrok bolova koje osećam?
    Pred 2 godine pred spavanje sam osetila bol u levoj nozi, gore od mišića. Bol je bio tako jak ko neko da mi je uboo nožem i obuhvatio mi je celu nogu. Sutradan, kad sam ustala, počela sam da osećam bolove i u drugoj nozi i u obe ruke.
    Osećala sam bol kako mi šeta kroz ruke i noge, a i od jedan put sam osećala na raznim mjestima bolove u rukama i nogama. Nakon nekoliko meseci bol sam pocela da osećam i u leđima. Isla sam kod svog lekara i on mi je dao upute da ispitam krvnu sliku, reumu i tromb. Sve to sam ispitala i sve rezultate su mi bile u redu.
    Bolove osećam i dan danas, a lekar mi kaže da sam ok, iako ja bolove osećam i dalje.
    Molim za pomoć.

    Odgovoreno: 23. 12. 2015.

Komentari na pitanje: #142675

    • Poštovanje, imam jedno pitanje, imam problem već 4 godine sa bolovima u rukama i nogama, prije je manje bolilo, a sad sve više... Kako da vam objasnim te bolove to su bol u vratu, bol u ramenima, bolim čitavih ruku onda bol u koljenima bol u nogama sve do prstiju dole nekad me zna boliti i kicma ako nešto previse radim... Zanima me šta bi to moglo da bude? Radila sam prije 4 godine test za reumu i tačno mi je sve bilo na granici, granica je bila 8 meni je 8 pokazalo da li su mi tablete za mišićnu kontrakciju mislim da je u pitanju bio miocalm... I onda nisam više nikad otišla da provjerim šta se dešava... Zanima me Vaše mišljenje šta može da bude, od čega imam te bolove da me nekad noću probude da ne mogu da spavam... Za bolove mi ne pomaže nijedna tableta, jedino što mi pomogne ovako nekad ako uzmem od nekoga Leksilijum, on me opusti, opusti mi bolove i onda mogu fino da spavam da me ništa ne budi... Lep pozdrav.

    • Postovanje, koristila sam xefo rapid 8mg protiv bolova u kuku, inace imam urodjeno iscasenje kuka. Lek xefo rapid odavno nema u prodaji, da li mozete da mi preporucite neki lek protiv bolova?Diklofen rapid, duo nista mi ne pomazu. Hvala

    • Moja mama je dijabetičar je primila je dvije injekcije i poslije toga joj je skočio sever i pritisak.Interesuje me dali je to normalno ili nije trebala primiti injekcije?Hvala i pozdrav!