1. Bol sa leve strane abdomena nakon jela

    Pitanje broj: #162673

    Juče posle jela osetila sam odjednom neki probadajući, pulsirajući bol sa desne strane abdmena malo pored pupka. Bol nije konstantan, ali se javi povremeno. Kada ležim, stojim ništa ne osećam. Ne znam šta može biti u pitanju. Na dodir me isto ništa ne boli.

    Odgovoreno: 22. 06. 2019.
    • Bol koji opisujete ( u predelu pupka koji se javlja nakon uzimanja hrane) najčešće odgovara bolu od zeludca , tzv. Gastritisu. Posebno ukoliko je pracen gorušicom, nakon neke hrane ( citrusa, pasulja, kupusa, začinjene hrane, itd.). Bol je svojstven ljudima koji imaju genetsku predispoziciju za stomačne tegobe, koji se ne hrane redovno ili zdravo, koji konzumiraju alkohol ili su pod stresom, itd. U svakom slucaju bih Vam savetovao, u slucaju da se bolovi nastave javljati, da se javite svom lekaru koji ce sprovesti dalje pretrage.